Hola Nautes!

Benvinguts al vostre lloc web

Zona d'elements

Aquí hi trobareu material per a continuar
aprenent des de casa

Zona de tallers

Cada setmana nous tallers per a la Comunitat de Petits i accés als tallers de Grans i Mitjans.

Pàgines i apps que ens agraden

Activitats, vídeos i plataformes
per passar-ho d'allò més bé

Matemàtiques

Un recull de referències per treballar les matemàtiques, des d’infantil fins a primària.

Cinema

Des de la Xell ens han fet arribar aquest recull de curtmetratges d’animació per a infants que ha preparat Abacus Cooperativa.

Una bona opció si teniu pensat fer una tarda de cinema!

Art i creativitat

Cada dimecres i divendres un nou post en el  blog de la Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca amb una proposta diferent que navegarà entre l’Univers de Miró i a l’art contemporani a partir de l’experimentació artística.

Ciència

Una pàgina de recursos d’activitat científica i jocs per a infants.

Art i cultura

Cada dia ens mostraran una sala del Prado amb diferents reptes a superar. Sort en la recerca!

Cuina saludable

En aquesta pàgina del famós cuiner Juan Llorca, hi podeu trobau moltíssimes receptes, algunes amb vídeo inclòs, per cuinar àpets i postres sans i deliciosos.

Estem aquí per acompanyar-te

Seguim disponibles,
contacta'ns per correu quan ho necessitis.

COMUNITAT DE PETITS

TUTORA D'INFANTIL
GRUP P3

Jessica

jessica@nautes.net

TUTORA D'INFANTIL
GRUP P4

Esther

esther@nautes.net

TUTORA D'INFANTIL
GRUP P5

Sara

sara@nautes.net

TUTORA D'INFANTIL
GRUP P5

Mònica

monica@nautes.net

ACOMPANYANT REFERENT D'ANGLÈS

Judit

judit@nautes.net

COMUNITAT DE MITJANS

TUTORA DE L'ASSEMBLEA TURQUESA I REFERENT DE LLETRES

Mariona

mariona@nautes.net

TUTORA DE L'ASSEMBLEA TURQUESA I REFERENT D'ANGLÈS

Lucía

lucia@nautes.net

TUTORA DE L'ASSEMBLEA TURQUESA I REFERENT DE MATEMÀTIQUES

Bibiana

bibiana@nautes.net

ACOMPANYANT DE L'ASSEMBLEA TURQUESA I REFERENT DE MATEMÀTIQUES

Javi

javi@nautes.net

COMUNITAT DE MITJANS GRANS

TUTOR DE L'ASSEMBLEA MARAGDA I REFERENT D'ANGLÈS

Dani

dani@nautes.net

TUTORA DE L'ASSEMBLEA MARAGDA I REFERENT DE LLENGUA CATALANA

Àngels

angels@nautes.net

TUTORA DE L'ASSEMBLEA AMBRE I REFERENT DE MATEMÀTIQUES

Belén

belen@nautes.net

TUTORA DE L'ASSEMBLEA AMBRE I REFERENT DE LLENGUA CASTELLANA

Aina

aina@nautes.net

Escriu-nos

Desplaçat dalt de tot